Konkurs Regionalny pn. "Ambasadorzy małych ojczyzn"

ROZTRZYGNIĘCIE KONKURSU:  Na uroczyste wręczenie nagród zapraszamy reprezentacje zwycięskich klas (max. 10-cio osobowe)  - 8 września 2017, godz. 11.00 w Bydgoszczy w Salonie Hoffmana przy Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury, Plac Kościeleckich 6.

 

9-cio osobowe Jury w trakcie burzliwych obrad  wybierając z ponad 40 nadesłanych prac wyłoniło zwycięzców konkursu.

Dziękujemy WSZYSTKIM za udział w konkursie i​ serdeczenie gratulujemy ZWYCIĘZCOM.

- klategoria plastyczna:  

I MIEJSCE: ​Dominik Przybył "Szlakiem budowli romańskich po regionie kujawsko-pomorskim" I Katolickie Gimnazjum im. króla Jana III Sobieskiego w Bydgoszczy

WYRÓŻNIENIE: ​Marcin Kołodziejski, Damian Drzewiecki, Paweł Grzela, Daniel Kotecki, Krystian Gałuszkiewicz, Krzysztof Szumiński, Natalia Bielecka, Jagoda Kuczyńska, Patrycja Kaczmarek, Dominika Lisiecka "Kujawsko-pomorskie- nasz dom" Zespół Szkół w Jeżewie

- kategoria literacka

I MIEJSCE: ​Patrycja Gawińska, Klaudia Kaszubowska, Mikołaj Makowski, Jagoda Obrzezgiewicz, Łukasz Chmarzyński, Dagmara Kamińska, Oskar, Kasiorkiewicz, Dawid Kolano, Weronika Stróżyńska "Duchy, diabły i wiedźmy- czyli (nie) zwykły dzień w Koronowie" Gimnazjum nr I im. KEN w Koronowie

WYRÓŻNIENIE: ​Wiktor Kuchta i Wiktor Kaczmarek "Urokliwy świat tuż obok nas" Zespól Szkół Katolickich im. Jana Długosza we Włocławku

- kategoria "sztuki wizualne"

I MIEJSCE: Izabela Badura, Zuzanna Jagiełło, Izabela Kurowska, Bartosz Kurowski, Adam Trzciński, Marta Winnicka, Amelia Zarębska " Kujawsko-pomorskie stanem umysłu" Publiczne Gizmanzjum im. Henryka Sienkiewicza w Wielgiem

WYRÓŻNIENIE: Oliwier Wiśniewski "Legenda Kruszwicy" Zespół Szkół Samorządowych nr 1 w Kruszwicy

NAGRODA SPECJALNA: Barbara Cieszyńska, Barbara Kubacka, Weronika Górecka, Artur Ozimkowski " Sadłowo -zobacz tu, to i owo" Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalkach

 

 

Zostań Ambasadorem swojego regionu! Jeżeli jesteś uczniem II klasy gimnazjum to właśnie ten konkurs jest dla Ciebie.

Zaangażuj klasę i pokażcie w niestadardowy sposób, za co lubicie swój region, dlaczego jest on wyjątkowy.  A może wcale nie jest wyjątkowy?! Ale jest Wasz i nie zawahacie się nim chwalić.

Konkurs rozstrzygany się w trzech kategoriach:

  • plastycznej (grafika, ikonografika, komiks), 
  • literackiej (opowiadanie, legenda inspirowana przekazami ustnymi, komiks) 
  • sztuki wizualne (przedstawienie, film, spot reklamowy, performance, happening, instalacja, street art, graffiti, mural, wideo art, wystawa fotograficzna, gra komputerowa, aplikacja mobilna, animacja).                

Zapoznaj się z regulaminem.